MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 222 Days

Złożyli uroczystą przysięgę tuż przed rocznicą ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ!

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. By podbudować ducha patriotyzmu, dnia 10 listopada w ZSOiZ w Krobi odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Podniosły nastrój towarzyszył występowi uczniów, którzy wspominali historię naszego narodu, walkę o wolność, poświęcenie ludzi zwyczajnych, tak bardzo podobnych do nas, kochających swoją Ojczyznę.

W apelu wzięli udział następujący uczniowie: Oliwia Kurpisz, Maria Andrzejewska, Zofia Andrzejewska, Zofia Hałas, Julia Michalska, Alicja Sorbicka, Natalia Polańska, Roksana Rosa i Nikodem Puślednik.

Artyści deklamowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki. Uczcili w nich pamięć o Polakach poświęcających swe życie, przelewających krew za wolność.

Przed rozpoczęciem części artystycznej uczniowie klasy I o profilu mundurowym złożyli uroczystą przysięgę. Osoby w mundurach powinny nosić go z szacunkiem i umiłowaniem, zwracać szczególną uwagę na swoje zachowanie oraz kierować się zasadami moralnymi. Ślubowanie to nie rzucanie słów na wiatr. Słowa przysięgi od tej pory muszą na stałe zagościć w sercach i umysłach młodych adeptów klasy wojskowej, którzy w przyszłości mogą bronić naszego narodu tak mężnie i odważnie, jak niegdyś Polacy walczyli o niepodległą Polskę.