^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA

MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 11 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Podróż rzeczywista w miejsca nieoczywiste...

Dlaczego tak? - bo podróż odbyła się naprawdę, ale w miejsca, które nie często są celem wyjazdów. A szkoda, bo jak podsumował jeden z kolegów – „wycieczka była przednia”. Wędrując śladami prof. Rajmunda Teofila Hałasa, szukaliśmy perspektyw dla siebie, bo często nie zdajemy sobie sprawy, jak różne były drogi tych, którzy wyszli z miejsc, w których my żyjemy. Może w przyszłości inni będą jeździć, szukając naszych śladów?

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Mosinie. Kościół pod wezwaniem św. Mikołaja to miejsce kultu, ale też galeria sztuki 41 witraży zrealizowanych przez jednego artystę - prof. Hałasa. Wykład o historii sztuki witrażowniczej oraz interpretacje treści szklanych obrazów przedstawił dla nas ks. Marian Cynka - historyk sztuki. Mimo pochmurnego dnia urzekło nas przekształcone przez kolorowe szkło światło, które z fizykalnego lux staje się boskim lumen.

„Dziś zobaczyłam swoją przyszłość” – oświadczyła jedna z uczestniczek pobytu na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. To uczelnia dla pasjonatów - ludzi, którzy kochają to, co robią, mają potrzebę naprawiać świat, czynić go piękniejszym.

Mieliśmy to szczęście, że koordynatorem naszego pobytu na uczelni była prof. Bogumiła Jung, kiedyś studentka, później asystentka, a obecnie spadkobierczyni prof. Hałasa. Ona też wygłosiła dla nas prelekcję z pokazem multimedialnym na temat historii i dnia dzisiejszego projektanta w Pracowni Designu Inspirującego.

Same budynki uniwersyteckie robią wrażenie swymi ogromnymi przestrzeniami, dobrym wzornictwem i profesjonalnym wyposażeniem pracowni, w których czekali na nas profesorowie – gospodarze tych miejsc i studenci, których zastaliśmy przy pracy. Całość sprawia wrażenie wyspecjalizowanego kompleksu dydaktycznego, funkcjonalnego i pięknego, aż chciałoby się tu studiować lub pracować. Wierzymy w naszych uzdolnionych kolegów i koleżanki. Trzymamy za nich kciuki!

  To był dobrze spędzony czas. Liczymy na jeszcze :)

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ