WAKACJE

„NIE PYTAJ MNIE

NIE PYTAJ MNIE

CO WIDZĘ W NIEJ…”

Tymi słowami piosenki Grzegorza Ciechowskiego można odpowiedzieć na pytanie: Jakie znaczenie ma dla Ciebie Ojczyzna? Są takie dni w roku, kiedy, choć na moment, poddajemy się refleksji dotyczącej kwestii patriotyzmu.

Tak też się stało 28 kwietnia br. podczas apelu poświęconego rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi podjęła próbę udowodnienia, że dzień 3 maja, to nie tylko kartka z kalendarza, to przecież data, która mówi o mądrości Polaków, o wartości, jaką jest Ojczyzna.

Uczniowie, dzięki indywidualnemu podejściu do tematyki uroczystości, poprzez tekst mówiony i śpiewany, pokazali, że pomimo zawrotnego tempa, w jakim żyjemy, tego typu święto ma znaczenie, bowiem „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

3 maja 1.jpg 3 maja 2.jpg 3 maja 3.jpg 3 maja 4.jpg 3 maja 5.jpg