WAKACJE

WAKACJE juz za ... 22.06.2018 9:00

Apel pamięci!

12 kwietnia 2017 w auli ZSOiZ w Krobi odbyłsię uroczysty apel upamiętniający 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiej delegacji. Uczniowie klas I i II licealnych przedstawili najważniejsze informacje o losach ponad 21 tysięcy polskich jeńców: oficerów wojska polskiego II RP i straży granicznej, lekarzy, nauczycieli, policjantów i duchownych, na których z woli Stalina wykonano wyrok śmierci.

Montaż poetycko-muzyczny został wzbogacony o fragmenty archiwalnych filmów, zdjęcia oraz zachowane listy polskich żołnierzy i ich rodzin. Uczniowie w dużym skupieniu wysłuchali także pieśni oraz tekstów współczesnych poetów. Ciekawa scenografia dodatkowo wzmocniła walory artystyczne uroczystości.