MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 202 Days

POLIGON I TERENOZNAWSTWO W ŚREMIE

24 marca klasy IbL i IIbL wraz z opiekunami - panami W. Jurkowskim i M. Jakubczakiem - udały się na zajęcia przygotowane przez Jednostkę Wojskową 4330 w Śremie.

Ćwiczenia poligonowe przygotował dla nas starszy chorąży sztabowy Grzegorz Król. Na początku zająć pan chorąży wyjaśnił nam zasady posługiwania się mapą i kompasem.

Naszym pierwszym zadaniem było odszukanie na mapie wskazanego punktu. Po chwili pracy z mapą okazało się, że jest to miejsce naszego położenia. Następnie starszy chorąży Król podzielił nas na 5-osobowe grupy.  Każda drużyna miała do dyspozycji mapę, kompas, ołówek i linijkę.

Za pomocąpodanychwspółrzędnych musieliśmy odszukać 5 punktów położonych na terenie poligonu. Odnalezienie ich okazało się bardzo trudnym zadaniem, gdyż obszar poszukiwań był niezwykle rozległy, a punkty zostały ukryte w lesie. W każdym z nich znaleźliśmy dwie litery, które trzeba było zapisać i dostarczyć na miejsce zbiórki.  Około godziny 13.00, po trudnych i długich poszukiwaniach, spotkaliśmy się z wynikami w wyznaczonym miejscu.

Nagrodą za dobre wyniki było ognisko, w czasie którego smażyliśmy kiełbaski. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. I już myślimy o kolejnym wyjeździe na zajęcia do Śremu…

poligon 1.jpg poligon 2.jpg poligon 3.jpg poligon 4.jpg poligon 5.jpg poligon 6.jpg poligon 7.jpg poligon 8.jpg