MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 145 Days

Kolejna wizyta klas wojskowych w Śremie

W grudniu klasy wojskowe - I i II – wyjechały do VI Batalionu Sił Powietrznych w Śremie. Odbyły się tam zajęcia z musztry oraz z rozkładania i składania karabinu Beryl. Podczas ćwiczeń z musztry najmłodsi adepci klas wojskowych uczyli się różnych nowych zwrotów oraz kroku defiladowego

. W trakcie zajęć z karabinkiem Beryl wyjaśniono im zasady poruszania się i obchodzenia z bronią, posługiwania się maskami gazowymi, a przede wszystkim każdy mógł rozłożyć karabin Beryl na części pierwsze. Wszyscy uczestnicy tych niezwykle ciekawych lekcji zgodnie zadeklarowali chęć udziału w kolejnych zajęciach w JW w Śremie.