UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Tradycji stało się zadość!

Jak powszechnie wiadomo uczniowie pierwszych klas pieszczotliwie nazywani są „kotami”. W ZSOiZ w Krobi utarł się zwyczaj, iż można pierwszaków określać takim mianem jedynie w dniu ich kocenia, które przygotowują uczniowie klas II. W tym roku ten ekscytujący dzień przypadł 23 listopada. Od samego rana po szkole krążyły diabełki z IIbL, które malowały swoich młodszych kolegów, przyozdabiały ich wąsami, a na twarzy kaligrafowały napis „KOT”.

Wszystkie klasy złożyły uroczystą przysięgę. Każdy uczeń obiecał, iż będzie przynosił szkole chlubę i godnie ją reprezentował. Niedługo potem przyszedł czas na konkurencje i zadania dla pierwszaków, będące częścią inicjacji. Klasy walczyły między sobą jak lwy o każdy punt. Pierwszym zadaniem był „Krobski Top Model” - trzech śmiałków płci męskiej przebrało się w sukienki, a także spróbowało swych sił w chodzeniu na obcasach. Kolejni wybrańcy wysmarowani zostali miodem i siedząc naprzeciw siebie, szukali monety ukrytej w mące, którą musieli… wydmuchać! Oprócz tego klasy walczyły o punkty: śpiewając, tańcząc, odpowiadając na pytania dotyczące szkoły, a także karmiąc kolegę kisielem na oślep czy też łowiąc jabłka zębami. Z racji tego, iż ulubionym przysmakiem kotów jest mleko, nasi koledzy musieli także wypić je ze spodka. Ostatecznie zwycięzcami zostali już pełnoprawni uczniowie klasy IbL. Jak co roku każdy otrzymał certyfikat, który jest dowodem na przejście inicjacji. Od tej chwili nasi pierwszoklasiści przestają być „kotami” i stają się uczniami naszej szkoły w pełnym wymiarze tego słowa.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ