WAKACJE

WAKACJE juz za ... 22.06.2018 9:00

Złożyli uroczystą przysięgę

Złożyli uroczystą przysięgę tuż przed rocznicą ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ!

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. By podbudować ducha patriotyzmu, w ZSOiZ w Krobi odbył się uroczysty apel z okazji ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Podniosły nastrój towarzyszył występowi uczniów, którzy wspominali historię naszego narodu, walkę o wolność, poświęcenie ludzi zwyczajnych, tak bardzo podobnych do nas, kochających swoją Ojczyznę.

Artyści deklamowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki, idealnie odzwierciedlające realia Polski walczącej. Uczcili w nich pamięć o Polakach poświęcających swe życie, przelewających krew za wolność.

Przed rozpoczęciem części artystycznej uczniowie klasy I o profilu mundurowym złożyli uroczystą przysięgę. Osoby w mundurach powinny nosić go z szacunkiem i umiłowaniem, zwracać szczególną uwagę na swoje zachowanie oraz kierować się zasadami moralnymi. Ślubowanie to nie rzucanie słów na wiatr. Słowa przysięgi od tej pory muszą na stałe zagościć w sercach i umysłach młodych adeptów klasy wojskowej, którzy w przyszłości mogą bronić naszego narodu tak mężnie i odważnie, jak niegdyś Polacy walczyli o niepodległą Polskę.