UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

Znak Jakości Szkoły 2020

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących 

i Zawodowych w Krobi jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 74 Days

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Złożyli uroczystą przysięgę

Złożyli uroczystą przysięgę tuż przed rocznicą ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ!

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. By podbudować ducha patriotyzmu, w ZSOiZ w Krobi odbył się uroczysty apel z okazji ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Podniosły nastrój towarzyszył występowi uczniów, którzy wspominali historię naszego narodu, walkę o wolność, poświęcenie ludzi zwyczajnych, tak bardzo podobnych do nas, kochających swoją Ojczyznę.

Artyści deklamowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki, idealnie odzwierciedlające realia Polski walczącej. Uczcili w nich pamięć o Polakach poświęcających swe życie, przelewających krew za wolność.

Przed rozpoczęciem części artystycznej uczniowie klasy I o profilu mundurowym złożyli uroczystą przysięgę. Osoby w mundurach powinny nosić go z szacunkiem i umiłowaniem, zwracać szczególną uwagę na swoje zachowanie oraz kierować się zasadami moralnymi. Ślubowanie to nie rzucanie słów na wiatr. Słowa przysięgi od tej pory muszą na stałe zagościć w sercach i umysłach młodych adeptów klasy wojskowej, którzy w przyszłości mogą bronić naszego narodu tak mężnie i odważnie, jak niegdyś Polacy walczyli o niepodległą Polskę.

 

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ