WAKACJE

WAKACJE juz za ... 22.06.2018 9:00

Zostać lotnikiem…

4 listopada w auli szkolnej ZSOiZ w Krobi odbyło się spotkanie klas mundurowych z kapitanem Jackiem Gęborysem- kontrolerem ruchu lotniczego w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Krzesiny.

W pierwszej części spotkania Pan kapitan przybliżył strukturę 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego i omówił zalety samolotu wielozadaniowego F-16C/D Block 52+ - najbardziej zawansowanego samolotu tego typu w NATO.

Przybliżył też proces wyszkolenia pilota tych samolotów.

W drugiej części spotkania kapitan opowiedział o swojej przygodzie z lotnictwem i pracy kontrolera ruchu lotniczego. Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem i mieli mnóstwo pytań dotyczących pracy pilotów i naszego znakomitego gościa. Mamy nadzieję, że Pan Kapitan odwiedzi nas ponownie. Młodzi adepci klas wojskowych natomiast z wielką ochotą skorzystają z zaproszenia do Krzesin.

wojsko 1.jpg wojsko 2.jpg wojsko 3.jpg wojsko 4.jpg wojsko 5.jpg wojsko 6.jpg