UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 172 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Młodzież też ma świadomość!

„Odkrywki stały się dżumą XXI wieku” – to m.in. takie słowa padły 20 września 2016r. w Warszawie - w Sejmie RP - w SALI KOLUMNOWEJ, podczas Konferencji Ogólnopolskiej Koalicji „ROZWÓJ TAK - ODKRYWKI NIE”, której współorganizatorem i patronem był poseł na Sejm RP – Jan Mosiński.

Szansa udziału w tej konferencji pojawiła się przed uczniami liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Uczniowie klas IIIaL i IIIgL wraz z wychowawcami pojechali zatem do Warszawy w towarzystwie pani Sylwii Maćkowiak – liderki protestów przeciw odkrywkom w naszej okolicy. Znaczna część młodzieży miała świadomość problemu, jaki dotyka nasz region, chociażby dlatego, że tereny odkrywkowe obejmować mają ich domy rodzinne czy gospodarstwa. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli zatem w konferencji.

Dzięki temu wyjazdowi młodzież mogła też zwiedzić Sejm w towarzystwie pana posła Jana Dziedziczaka, zgłębić tajniki organizacji i funkcjonowania obrad oraz spotkać znane postacie ze świata polityki.

GALERIA

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ