MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 224 Days

Młodzież też ma świadomość!

„Odkrywki stały się dżumą XXI wieku” – to m.in. takie słowa padły 20 września 2016r. w Warszawie - w Sejmie RP - w SALI KOLUMNOWEJ, podczas Konferencji Ogólnopolskiej Koalicji „ROZWÓJ TAK - ODKRYWKI NIE”, której współorganizatorem i patronem był poseł na Sejm RP – Jan Mosiński.

Szansa udziału w tej konferencji pojawiła się przed uczniami liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Uczniowie klas IIIaL i IIIgL wraz z wychowawcami pojechali zatem do Warszawy w towarzystwie pani Sylwii Maćkowiak – liderki protestów przeciw odkrywkom w naszej okolicy. Znaczna część młodzieży miała świadomość problemu, jaki dotyka nasz region, chociażby dlatego, że tereny odkrywkowe obejmować mają ich domy rodzinne czy gospodarstwa. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli zatem w konferencji.

Dzięki temu wyjazdowi młodzież mogła też zwiedzić Sejm w towarzystwie pana posła Jana Dziedziczaka, zgłębić tajniki organizacji i funkcjonowania obrad oraz spotkać znane postacie ze świata polityki.