MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 139 Days

KREW TO ŻYCIE….

Kolejny raz hasło to przyświecało organizatorom Wampiriady w ZSOiZ w Krobi. 25 kwietnia pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przybyli do naszej szkoły i umożliwili młodzieży uczestnictwo w ogólnokrajowej akcji oddawania krwi.

Zgłosiło się 55 ochotników, jednakże nie wszyscy mogli wziąć udział w akcji ze względów zdrowotnych. Ostatecznie krew oddało 27 osób. Krwiodawcom zapewniono komfort i bezpieczeństwo, otrzymali też paczki z łakociami, aby mogli szybko zregenerować siły.  Choć niektórych widok igieł i krwi napawał przerażeniem, przezwyciężyli swój lęk, dzięki czemu łącznie oddano niemal 11,5 litra krwi. Mamy nadzieję, że pomoże ona wielu chorym. Wszystkim odważnym i bezinteresownym krwiodawcom serdecznie dziękujemy! Liczymy na kolejne tego typu akcje!