MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 224 Days

DRZWI OTWARTE W ZSOiZ W KROBI

10 kwietnia – w niedzielny poranek – otwarte zostały bramy i drzwi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. To tego właśnie dnia uczniowie i nauczyciele zaprosili po raz kolejny w swe progi gimnazjalistów i ich rodziców, aby mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły na rok 2016/2017. Przybyli goście mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami, poznać zasady rekrutacji oraz – co najważniejsze – zwiedzić pod opieką starszych koleżanek i kolegów wszystkie klasy i klasopracownie, halę sportową i aulę szkolną.

Oprócz tego na wszystkich gości czekały także inne, równie ciekawe atrakcje, przygotowane przez społeczność ZSOiZ w Krobi. Wszyscy, a szczególnie ci zainteresowani klasą wojskową, mogli spróbować swoich sił na strzelnicy i obejrzeć musztrę. W hali sportowej czas umilały gościom zespoły taneczne, a w pracowni gastronomicznej ucztę dla ciała przygotowały klasy technikum żywienia. Specjały dnia to przepyszne babeczki z czekoladą i desery lodowe, którymi można było się delektować przy atrakcyjnie przystrojonych na tę okazję stołach. Narzędzia i wytwory swojej pracy zaprezentowali przedstawiciele technikum budownictwa. Eksperymenty chemiczne wykonywali w laboratorium licealiści uczęszczający na zajęcia chemii w zakresie rozszerzonym. Ciekawą ofertę – propozycję zawodu na dziś i jutro – przedstawili ci, którzy zachęcali do zasilenia szeregów technikum ekonomicznego, handlowego i usług fryzjerskich. Po niezwykle absorbującym spacerze można było wypić kawę i zjeść pyszne ciacho w szkolnej auli, gdzie Samorząd Uczniowski przedstawiał w formie prezentacji multimedialnej swe dokonania z ostatnich lat.

Tak oto zakończyła się ta uczta dla ducha, oka, ucha i ciała, czyli pełne atrakcji i wrażeń popołudnie w ZSOiZ w Krobi.