MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 170 Days

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

21 913,89 zł udało się zebrać na ternie gminy Krobia podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 11 stycznia. W tym roku WOŚP „zagrała” pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Podczas tegorocznego finału na rzecz WOŚP kwestowało blisko 120 tysięcy wolontariuszy. 100 spośród nich to uczniowie i nauczyciele z ZSOiZ  w Krobi, ZSPiG w Krobi, ZSPiG w Starej Krobi i ZSPiG w Pudliszkach, którzy zbierali pieniądze na terenie gminy Krobia. Warto w tym miejscu podkreślić, że oprócz osób, które zostały oficjalnie zarejestrowane w bazie wolontariuszy, w organizację krobskiego XXIII finału WOŚP zaangażowanych było również blisko 60 sympatyków tej największej w skali kraju akcji społecznej. Z kolei w krobskim kinie „Szarotka” zorganizowana została tzw. „impreza towarzysząca”, w czasie której przeprowadzono licytacje. To tutaj również swe talenty zaprezentowali najmłodsi i nieco starsi artyści. Tegoroczny Finał zakończyło „światełko do nieba”, które podobnie jak w wielu miejscach w kraju - o godz.20:00 - rozbłysło nad miejskim boiskiem sportowym.

WOP 1.jpg WOP 2.jpg WOP 3.jpg WOP 4.jpg