UA-140650925-1
^ Back to Top
facebook

"MĄDROŚĆ MUSISZ SAM Z SIEBIE WŁASNĄ DOBYĆ PRACĄ" /A. MICKIEWICZ/

MATURA JUŻ ZA...

MATURA JUŻ ZA... 4.05.2020 9:00 201 Days

Znak Jakości Szkoły 2016

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Krobi
jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

UCZNIOWIE Z PASJĄ

Artykuły

Działamy razem na rzecz Globalnego Południa

Czy wiesz jakie zagrożenia niesie globalizacja? Jak nasze codzienne decyzje wpływają na pokój, głód i zmiany klimatyczne świecie? Dlaczego mamy ogromne szczęście, że chodzimy do szkoły? Na te i inne nie mniej ważne pytania szukała odpowiedzi grupa uczniów naszej szkoły podczas szkolenia promującego idee Edukacji  Globalnej.

W czwartek, 21.11 grupa 15 osób z klas 1dBT i 3dET uczestniczyła w warsztatach „Działamy razem na rzecz Globalnego Południa”  zorganizowanych przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni w Poznaniu. Zajęcia odbywały się metodami aktywizującymi i wymagały od uczestników dużego zaangażowania i popisania się swoją wiedzą ogólną. Uczniowie pracowali w zespołach, tworzyli schematy, komentowali filmy, analizowali artykuły, a wszystko po to by zrozumieć  pojęcia i zagadnienia globalizacji, fair trade, ecofootprint, efekt cieplarniany, analfabetyzm, wybory konsumenckie, elektrośmieci i wiele innych. Analiza tych problemów pozwoliła odkryć nasze własne zachowania, które możemy zmienić, aby przyczynić się do poprawy życia nas wszystkich.

Zachęcamy do zastanowienia się nad naszymi zachowaniami. Pomyśl jakie nawyki możesz i powinieneś zmienić! Hasła nawołujące do odpowiedzialnego korzystania z dóbr natury i osiągnięć ludzkości nie są tylko pięknymi sentencjami – to realne zagrożenia i autentyczne sposoby zapobiegania im.

Polecamy strony zajmujące się zagadnieniami Globalnej Edukacji.

www.stronadlaklimatu.pl

www.dobrezakupy.pl

www.globalnepoludnie.pl

KOMPETENCJE KLUCZOWE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

WZOROWY UCZEŃ