MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 140 Days

Nataliia Havrylenko – DZIEWCZYNA Z PASJĄ!

Nataliia Havrylenko wychowała się w REJONIE LITYŃSKIM na Ukrainie. W 2016 roku po raz pierwszy odwiedziła Polskę w czasie ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W KRAKOWIE. Od tego czasu pilnie uczy się języka polskiego. Od lipca 2018 roku mieszka w Pudliszkach i uczęszcza do I klasy licealnej w ZSOiZ w Krobi.

Nataliia to dziewczyna o artystycznej duszy. Od jedenastego roku życia zajmuje się wyszywaniem obrazów i elementów odzieży nitkami i koralikami. Jak sama mówi - pomaga jej to w rozładowaniu stresu i emocji. Ma w swoim dorobku wiele prac. Jej ulubionym tematem twórczym są postacie świętych i zwierzęta. Wyszycie jednej pracy zajmuje jej około sześciu miesięcy. Sukienkę na zakończenie szkoły wyszywała przez trzy lata (oczywiście z przerwami). Najpierw jednak kupiła ją specjalnie na tę okazję w czasie wycieczki po UKRAIŃSKICH KARPATACH. Nataliia obdarowuje wytworami swojej pracy najbliższą rodzinę i znajomych. Część obrazów zostawiła u swoich krewnych w kraju.

Nataliia bardzo dobrze czuje się w ZSOiZ w Krobi. Chętnie dzieli się swoją pasją z koleżankami i nauczycielami. Życzymy jej wytrwałości i sukcesów w nauce.

natalia 01.jpg natalia 02.jpg natalia 03.jpg natalia 04.jpg natalia 07.jpg natalia 08.jpg natalia 09.jpg natalia 10.jpg