MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 172 Days

Brawo Oliwia!

Czy współczesna młodzież chętnie sięga po strofy naszego narodowego poematu? Okazuje się , że mimo upływu czasu ta trudna forma dla młodych ludzi jest nadal atrakcyjna, o czym świadczył przebieg konkursowych zmagań pod hasłem #Pan Tadeusz.

12 października br. w gościnnych progach CDN w Lesznie odbyły się eliminacje półfinałowe konkursu recytatorskiego, którego głównym „bohaterem” był właśnie tekst A. Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Maria Konczewicz z klasy 3bL i Oliwia Kurpisz z klasy 3aL. Obydwie przygotowały ponad 40-wersowy fragment utworu. Ostatecznie do ścisłego finału zakwalifikowała się Oliwia, która urzekła jurorów swoją interpretacją dialogu Telimeny i Tadeusza. Rejon leszczyński reprezentowało w sumie 4 recytatorów. Gala finałowa konkursu odbyła się 26 października 2018 r. o godz. 11.00 w Auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie i zgromadziła 15 najlepszych interpretatorów tekstu „Pana Tadeusza” z całego województwa wielkopolskiego. Oliwia za swój występ została nagrodzona czytnikiem e-book. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość wysłuchania tekstu epopei narodowej w wykonaniu aktora P. Cyrwusa i najsłynniejszej polskiej lektorki K. Czubówny, która zachwyciła wszystkich słuchaczy niezwykłą barwą głosu i mistrzostwem interpretacji.

oliwia 1.jpg oliwia 2.jpg oliwia 3.jpg oliwia 4.jpg oliwia 5.jpg oliwia 6.jpg