MATURA juz za ... 6.05.2019 9:00 12 Days

Życie to mecz

Paweł Zagumny

„Życie to mecz”

Książka „Życie to mecz” to autobiograficzna opowieść o życiu najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej siatkówki – Pawła Zagumnego. Polski siatkarz opisuje w niej całkowicie szczerze swoją siatkarską historię na sam szczyt, przez liczne zakręty, przeszkody oraz kłody rzucone mu pod nogi przez los. Są w niej zawarte zarówno chwile triumfu, jak i chwały.

Paweł Zagumny wspomina swoje dzieciństwo, w którym rozpoczął najpiękniejszą przygodę życia - siatkówkę. To wciągająca opowieść o nieznanych wydarzeniach zza kulis sukcesów polskich siatkarzy. Pokazuje od kuchni wielkie imprezy sportowe, olimpiady, treningi, konfrontacje z kibicami. Książka świetna dla kibiców piłki siatkowej, którzy chcą poznać inne oblicze sportu zawodowego jak również dla ludzi nieinteresujących się sportem. Czytając ją, można sobie uświadomić, jak wiele trudów, poświęceń czy wyrzeczeń kosztowały polskich sportowców ich sukcesy.

Według mnie, jest to lektura godna polecenia każdemu, ponieważ znajdziemy w niej fragmenty wesołe, ale również ukazujące te ciężkie momenty zwątpienia pojawiające się u każdego sportowca. Podoba mi się także styl, w jakim została napisana ta książka, ponieważ Paweł Zagumny nie idealizował wydarzeń, opisywał zdarzenia ze szczerymi uczuciami i chyba to mnie najbardziej w niej urzekło.