UA-140650925-1

KONIEC WAKACJI

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO za ... 2.09.2019 9:00 48 Days

UCZNIOWIE ZSOiZ W KROBI NAJLEPSI W WIELKOPOLSCE!

12 grudnia 2018r. w hali sportowej ZSOiZ w Krobi odbył się finał XX Licealiady Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży w halowej piłce nożnej. W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół:

ZS nr 3 w Szamotułach

CKZiU w Środzie Wlkp.

ZSP w Zagórowie

ZS nr 1 w Wągrowcu

ZSS w Poznaniu

ZSOiZ w Krobi

ZSB-E w Ostrowie Wlkp.

ZSP w Kościanie.

Zawody zostały bardzo profesjonalnie przygotowane przez nauczycieli ZSOiZ w Krobi, z ceremonią losowania i prezentacją uczestniczących zespołów. Po oficjalnym otwarciu, drużyny podzielone na dwie grupy, rozpoczęły rywalizację. Drużyna z Krobi - prowadzona przez Sławomira Gintowta i Łukasza Cebulskiego - w pierwszym spotkaniu zremisowała z zespołem z Ostrowa Wlkp. 1:1. W kolejnym przegrała z bardzo dobrze grającą drużyną z Poznania 1:3. W tej fazie gier nic nie wskazywało na sukces końcowy gospodarzy. Aby awansować do półfinałów, zawodnicy z Krobi musieliby wygrać wysoko z Kościanem, a drużyna z Poznania musiałaby pokonać Ostrów Wlkp. Podobno szczęście sprzyja lepszym i stało się to, na co wszyscy w Krobi liczyli. Miejscowi wygrali z Kościanem 5:0, a Poznań pewnie pokonał Ostrów Wlkp. 3:1.

W pierwszym półfinale zespół z Krobi - po bramkach Kornela Kaczmarka i Huberta Kutzmanna - pokonał 2:1 ubiegłorocznego mistrza - drużynę z Szamotuł. W drugim półfinale Środa Wlkp. pokonała Poznań 4:1. Przed finałem odbył się mecz o III miejsce, w którym Szamotuły pokonały Poznań 4:2.
Finał był godny tej imprezy - pełen emocji i dramaturgii. Początek spotkania był wyrównany, z kilkoma sytuacjami bramkowymi z obu stron. Na 6 minut przed zakończeniem meczu, prowadzenie wywalczyli zawodnicy ze Środy Wlkp. To jednak nie załamało zespołu z Krobi, który z wielką determinacją dążył do wyrównania. Po fantastycznym strzale, do remisu doprowadził
Fryderyk Kokot i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1. W dogrywce żaden zespół nie zdobył bramki i sędziowie turnieju - Marcin Wlekliński i Kacper Kędzia - zarządzili serię rzutów karnych – po 3 w każdym zespole. Wszyscy strzelcy z Krobi - Dawid Jędryczka, Hubert Szymczak i Fryderyk Kokot - pokonali bramkarza ze Środy Wlkp. Filip Bzdęga obronił jeden rzut karny i tym samym to drużyna ZSOiZ w Krobi została najlepszym zespołem w Wielkopolsce!

Należy dodać, że uczniowie ZSOiZ po raz czwarty zdobyli ten zaszczytny tytuł. Piłkarze z Krobi otrzymali także wyróżnienia indywidualne: najlepszym zawodnikiem turnieju został Fryderyk Kokot, a najlepszym bramkarzem Filip Bzdęga.

Skład zwycięskiej drużyny:

- Fryderyk Kokot

- Aleksander Naskręt

- Kornel Kaczmarek

- Hubert Szymczak

- Filip Bzdęga

- Daniel Łuczak

- Dawid Jędryczka

- Hubert Kutzmann

- Damian Krzywy

- Sebastian Kubiak.

ZSOiZ w Krobi osiągnął nie tylko sukces sportowy, ale także organizacyjny, który docenili przybyli na turniej zawodnicy i opiekunowie drużyn z całej Wielkopolski oraz zaproszeni goście. Wszystkim sponsorom, partnerom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Zespoły, które zajęły miejsca I – III otrzymały medale i pamiątkowe grawertony ufundowane przez   SZS WIELKOPOLSKA. Grawerton otrzymał także zespół z IV miejsca. Wszystkim zespołom

wręczone zostały dyplomy. Urząd Gminy Krobia oraz Dyrekcja ZSOiZ w Krobi uhonorowały

wszystkie zespoły pamiątkowymi zdjęciami / tablo / oraz drobnymi upominkami.

Nagrodzeni zostali również najlepsi uczestnicy turnieju – bramkarz, zawodnik turnieju i strzelec bramek.

Wszyscy uczestnicy zawodów finałowych otrzymali ciepły posiłek i napoje.

W uroczystości otwarcia i zamknięcia zawodów uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego

w Gostyniu, Urzędu Gminy w Krobi, Dyrektorzy ZSOiZ w Krobi, Powiatowego SZS w Gostyniu

oraz pan Zdzisław Urbańczyk – Prezes SZS WIELKOPOLSKA w Poznaniu.

WYNIKI SPOTKAŃ GUPOWYCH

miejsca VII - VIII ZS nr 1 Wągrowiec ZSP Kościan 0 : 5 /walkower
miejsca V - VI ZSP Zagórów ZSBE Ostrów Wlkp. 2 : 4
miejsce III - IV ZS nr 3 Szamotuły ZSS Poznań 4 : 2
miejsce I - II ZSOiZ Krobia CKZiU Środa Wlkp.

0 : 0 / dogrywka

3 : 2 / rzuty karne

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi

2.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp.

3.Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach

4.Zespół Szkół Samochodowych w Poznaniu

5.Zespół Szkół Budowlanych i Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

6.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie

7.Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Kościanie

8.Zespół Szkół nr 1 w Wągrowcu.

Najlepszy strzelec – Roda Bartłomiej / Szamotuły /

Najlepszy zawodnik - Kokot Fryderyk / Krobia /

Najlepszy bramkarz - Bzdęga Filip / Krobia /

licealiada 01.JPG licealiada 02.JPG licealiada 03.JPG licealiada 04.JPG licealiada 06.JPG licealiada 07.JPG licealiada 08.JPG licealiada 09.JPG licealiada 10.JPG